SIA “TENAX PANEL” sadarbībā ar SIA “VMKC” un citiem nozares komersantiem īsteno projektu Nr. 5.1.1.2.i.0/1/22/A/CFLA/005 “Viedo materiālu un tehnoloģiju kompetences centrs”, kuru līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.

SIA “TENAX PANEL” sadarbībā ar SIA “VMKC” un citiem nozares komersantiem īsteno projektu Nr. 5.1.1.2.i.0/1/22/A/CFLA/005 “Viedo materiālu un tehnoloģiju kompetences centrs”, kuru līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds. 1378 775 TENAX PANEL

Pētījuma “Jaunu poliizociānurātu (PIR) sendvič-tipa paneļu prototipu izstrādāšana, izgatavošana un testēšana laboratorijā un ekspluatācijas vidē, kā arī ražošanas procesa kvalitātes kontrole un uzlabošana ar mākslīgā intelekta metodēm” SIA TENAX PANEL pilnveidos iepriekšējā kompetences centra “Poliizocianurātu (PIR) siltumizolācijas izstrādājumi no optimizētām izejmateriālu kompozīcijām ēku energoefektivitātes paaugstināšanai” projektā izstrādātās PIR cieto putu materiāla pašformulācijas, lai tās varētu mērogot pilot līmeņa reaktorā. Ir pabeigtas pirmās trīs projekta aktivitātes.

Ir pabeigta projekta 1. aktivitāte, kur tika veikta eksperimentālāizstrādne par pašformulāciju testēšanu laboratorijā, lai iegūtu datus PIR cieto putu materiāla raksturīpašību modelēšanai. Ir pabeigta projekta 2. aktivitāte, kur tika īstenota PIR pašformulāciju mērogošana pilot līmeņa maisīšanas reaktorā. PIR putu materiāla pašformulācijas ir pārbaudītas uz ražošanas iekārtām. To optimizēšana turpināsies projekta 5. aktivitātē. Balstoties uz iepriekšēji izstrādāto pašformulāciju tika izstrādāta eksperimentālā matrica, lai pārbaudītu vairāku faktoru ietekmi uz PIR putu materiāla raksturīpašībām. Tika pētīta sekojošu faktoru ietekme uz PIR putu materiāla raksturīpašībām: poliolu attiecība formulacijā, putošanās katalizatora daudzums fromulācijā, trimerizācijas katalizatora daudzums formulācijā; uzputošanās aģenta daudzums formulācijā un izocianāta indekss 335 vai 400. Kopā tika testētas 58 dažādas PIR putu materiāla formulacijas laboratorijas apstākļos un iegūtos datus izmantotu, lai modelētu PIR putu materiāla īpašības 3. aktivitātē. Ir veikti visi eksperimenti, lai noslēgtu projekta 3. aktivitāti. Ir uzsākts darbs pie 4. aktivitātes īstenošana, kurā paredzēts uzlabot SIA TENAX PANEL ražošanas iekārtas, ieviešot jaunu kvalitātes kontroles mehānismu, kas balstīts uz mākslīgā intelekta metodēm.

Pētniecības projekta rezultāta tiks izstrādāts PIR putu materiāls, ko pārbaudīs uz SIA TENAX PANEL sendviča tipu ražošanas iekārtām, kā arī tiks izstrādāti trīs PIR sendvič tipa paneļu prototipi. Tiks uzlabotas SIA TENAX PANEL ražošanas iekārtās ieviešot kvalitātes kontroles mehānismus, kas balstīti uz mākslīgā intelekta metodēm.