Jauna sendvičpaneļu ražotne Dobelē

Jauna sendvičpaneļu ražotne Dobelē 2048 1367 TENAX PANEL

30.maijā tika atklāta Tenax Panel  jaunā sendvičpaneļu ražotne! Šis ir nozīmīgs solis mūsu uzņēmuma attīstībā, jo ļaus divkāršot eksporta tirgiem nepieciešamo produkcijas daudzumu un saražot 1 miljonu m2 dažādu tipu sendvičpaneļu jau šogad.

Jaunās ražotnes būvniecībā un aprīkojumā investēti 13 miljoni eiro, no kuriem daļa ir pašu investīcijas, bet daļa Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējums, kā arī AS “Swedbank” piešķirtais finansējums. Ražotnes būvniecības process ilga divus gadus. Jau šobrīd 75% uzņēmuma saražotā produkcija tiek eksportēta uz Ziemeļeiropas tirgiem, kur tā ir pieprasīta, pateicoties ražošanas procesā ieviestajiem ilgtspējas kritērijiem. Jaunās ražošanas jaudas ļaus apgūt jaunus eksporta tirgus un palielināt eksporta īpatsvaru jau tuvāko gadu laikā.

“Jaunās ražotnes atklāšana ir nozīmīga ne vien SIA “Tenax Panel” kā vietējā, nacionālā kapitāla uzņēmumam, bet arī reģiona attīstībai un valsts kopējai ekonomikai. Eksportspējīgi un efektīvi uzņēmumi, kuri vienlaikus domā par jauniem, inovatīviem produktiem, ir Latvijas ekonomikas un labklājības dzinējspēks un pamats. Tāpēc es priecājos kopā ar uzņēmuma darbiniekiem un vadību par iespēju atklāt šo ražotni un būtiski palielināt ražošanas apjomus un daudzveidību,” jaunās ražotnes atklāšanu komentē Ekonomikas ministrs Viktors Valainis.

Jaunā ražotne atrodas līdzās jau esošajai ražotnei Dobelē un nodrošinās iespēju ražošanu veikt vairākās darba maiņās, kā arī attīstīt jaunu produktu piedāvājumu. Jaunā ražotne ir radījusi arī 30 jaunas darba vietas novadā. Atklātajā ražotnē, līdzās jau ierastajiem sendvičpanieļiem, tiks ražota jauna tipa produkciju – renovācijas paneļi, kuri paredzēti esošu ēku renovēšanai, un eko paneļi, kuru ražošanā izmantoti otrreiz pārstrādāti materiāli.

“Mūsu mērķis ir būt par pārmaiņu nesēju būvniecības nozarē, ne vien ražojot vairāk un efektīvāk, bet arī strādājot ilgtspējīgāk un radot jaunus videi draudzīgus produktus.   Uzskatu, ka tas uzlabo kopējo Latvijas būvniecības vides kvalitāti un ir izšķirošs faktors mūsu sadarbības partneriem ziemeļu valstīs – Somijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Islandē, Dānijā, Lietuvā un Igaunijā,”  uzsver Egils Novickis, SIA “Tenax Panel” direktors.

Mūsu produkcijas vietējā un eksporta tirgū ir pieprasīta, pateicoties 3 galvenajiem iemesliem:

  1. Paši sendvičpaneļi ir viegli pielāgojumi individuālām vajadzībām un objektu prasībām, ar dažādiem siltumizolācijas starpslāņiem, to biezumiem, paneļu platumiem un garumiem, kas nodrošina augstu produktu funkcionalitāti, īsu ražošanas un piegādes termiņu. Turpmāk tie tiks ražoti ar jauniem profilējumu veidiem, kādi vēl Baltijas tirgū nav pieejami.
  2. Inženieru komandas atbalsts, ko Tenax Panel nodrošina sadarbības partneriem projektēšanas, būvniecības un montāžas laikā.
  3. Produktu kvalitāte un ilgtspēja, ko apliecina produktu vides deklarācijas.